Başlığım sayfa içeriği

Bugün: 28.07.2016

Deniz Harp Okulu Taban Puanları

Deniz Harp Okulu Taban Puanları

Deniz Harp Okulu Taban Puanları29.10.2012 16:37
 Aşağıda belirtilen puanlar 2011 yılında elde edilen puanlardır. 2012 yılında sınava girecekler için en güncel veri niteliğindedir. Bilgiler Harp Okullarından edinilmiştir.

Deniz Harp Okulu:2011 Yılı öğrenci alım faaliyetlerinde çağrılma taban puanı erkek öğrenciler için 285, bayan öğrenciler için ise 340 olarak (her ikisinde de YGS-1 ve YGS-2′nin yüksek olanı) uygulanmıştır.

 

Deniz Harp Okulu’nun Tuzla’daki modern yerleşkesinde Endüstri Mühendisliği, Bilgisayar Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Gemi İnşa Mühendisliği, Elektrik/Elektronik Mühendisliği ve Uluslararası İlişkiler alanlarında  dört yıllık lisans düzeyinde akademik eğitim verilmektedir.

  BAŞVURUAŞAMALARI: AdaylarYGS Başvurusu yaparken “Askeri Okullara Girmek İstiyorum” seçeneğini seçtikten sonra 02 Nisan-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında www.tsk.tr ve www.dho.edu.tr internet adresinden önkayıtbaşvurusu yapacaklar. Ön kayıt başvuru yapmayanlar 2. seçim aşamasınaçağrılmayacaklar. Başvuruda bulunan adaylar (YGS sınav sonuçlarının açıklanmasındanhemen sonra) YGS-1 ve YGS-2 puan türlerinden aldıkları puanlardan yüksek olanı esas alınarak sıralanacak,ihtiyaç duyulan aday sayısına bağlı olarak “İkinci Seçim AşamalarıÇağrı Taban Puanı” belirlenecektir Belirlenen Puanı alan adaylar ikinci seçim aşamasına çağrılacaktır. İkinci seçim aşamasına posta yoluyla çağrı yapılmayacak, adaylar internet sitesinden duyurulacaktır. İkinci seçim aşamasına çağrılan adaylar gerekli belgeleri tamamlayarak Deniz  Harp Okulu Tuzlaİstanbul adresinde hazır olacaklardır. Bedeni yeterlilik, mülakat ve LYS sonuçlarına göre Asil ve Yedek listeler belirlenecektir.

BAŞVURUTARİHİ:02 Nisan-25 Mayıs 2012 tarihleri arasında www.tsk.tr ve www.dho.edu.tr internet adresinden önkayıt başvurusu yapacaklar.

 

HANGİ ALANDANÖĞRENCİALINACAK: Fen Bilimleri

 

HANGİ PUAN TÜRÜYLEÖĞRENCİALINACAK?:YGS 1 ve YGS 2 Puanına göre İkinci Seçim Aşamasına çağrılan adaylar için MF1,MF4′ün hangisinden yüksek almışsa o puanı değerlendirmeye alınacaktır.

Diğer Harp Okulları haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir