Başlığım sayfa içeriği

Bugün: 25.07.2016

Hava Harp Okulu Taban Puanları

Hava Harp Okulu Taban Puanları

Hava Harp Okulu Taban Puanları29.10.2012 16:38
 .Aşağıda belirtilen puanlar 2011 yılında elde edilen puanlardır. 2012 yılında sınava girecekler için en güncel veri niteliğindedir. Bilgiler Harp Okullarından edinilmiştir.

HAVA HARP OKULU LYS’YE GÖRE ÖĞRENCİLERİ İKİNCİ SEÇİM AŞAMASI İÇİN DAVET ETMEKTEDİR. 2011 YILI İÇİN BARAJ PUANI, FEN BİLİMLERİ ALANI ÖĞRENCİLERİ İÇİN MF1, MF2, MF4 PUAN TÜRLERİNDE 290 HAM PUAN, TÜRKÇE-MATEMATİK ALANI ÖĞRENCİLERİ İÇİN TM1, TM2 PUAN TÜRLERİNDE 290 HAM PUAN OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

OKULA ALINAN SON ÖĞRENCİNİN PUANI 290’DIR.

GENEL LİSE : % 20 ANADOLU LİSESİ : % 67 ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ : % 6 ‘DIR

BAŞVURUAŞAMALARI: Adaylar YGS Başvurusu yaparken “Askeri Okullara Girmek İstiyorum” seçeneğini seçtikten sonra internet üzerinden 08 Nisan-12 Haziran 2011 Tarihleri arasında ön başvuru yapacaklarıdr.LYS sınavı sonuçlarının açıklanması sonrası Hava Harp Okulu(HHO) Baraj Puanı açıklanacaktır. Barajı geçen öğrencilerin isimleri HHO sitesinden açıklanacaktır. İkinci seçim aşamasına davet edilen öğrenciler internet sitesinden gerekli belgeleri alıp dolduracaklar ve Ağustos 2010′da Hava Harp Okulu Yeşilyurt/İstanbul adresinde olacaklardır. Diğer bilgiler www.hho.edu.tr adresinden sık sık takip edilmelidir.

BAŞVURUTARİHLERİ: 08 Nisan-12 Haziran 2011tarihleri arasında www.tsk.tr ve www.hho.edu.tr adreslerinden önbaşvuru yapacaklardır.

İkinci Seçim Aşaması: Ağustos 2012

 

HANGİ ALANDANÖĞRENCİALINACAK: Fen Bilimleri ve Türkçe Matematik

 

HANGİ PUAN TÜRÜ İLEÖĞRENCİALINACAK:Hava Harp Okulu YGS klavuzunda “Seçim AşamalarıÇağrıPuanı” için hangi puan türlerinin kullanılacağını belirtmemiş, Bizim tarafımızdan dikkatten kaçan bir unsur olduğu düşünülen bu durumda ;  Seçim Aşamaları Çağrı Puanının, 2. seçim aşamasında dikkate alınacak puan türleri düşünüldüğünde YGS 1, YGS 2, YGS 5 ve YGS 6 olabileceği değerlendirilmektedir. Adaylar 2. seçim aşamasında MF1, MF 2, MF 4, TM 1 ve TM 2 puan türlerinden en yükseği esas alınak üzere değerlendirileceklerdir.

Diğer Harp Okulları haberleri

  • PAYLAŞ

Yorum yapabilmek için giriş yapmanız gerekmektedir